
- To wydarzenie minęło.
Eksperyment wydaje się prosty, a przy tym bardzo efektowny – do odpowiedniego roztworu należy wrzucić małe kryształki, by po chwili podziwiać wyrastające z nich niesamowite gałązki, łodygi, drzewa i kwiaty. Pierwszy tego typu ogród został zaobserwowany oraz udokumentowany w 1646 roku przez Johanna Rudolfa Glaubera i powstał przy użyciu kryształów chlorku żelaza wrzuconych do roztworu krzemianu potasu. Co może wynikać z takich doświadczeń? Czy należy je traktować jako zwykłą zabawę i podziwiać ich piękno, czy można się z nich czegoś nauczyć?
Nasi goście:

Joanna Więckowska
Obecnie jest doktorantką Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej (Zakład Chemii Fizycznej i Kwantowej), gdzie ukończyła studia inżynierskie (biotechnologia) oraz studia magisterskie (chemia analityczna). Pasja do nauki sprawiła, że studiowała także astronomię.

Jacek Jankowski
Student Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. we wrocławskich wodociągach oraz w firmie logistyczno-consultingowej. Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobył udzielając się m.in. w pracy w Hydropolis.
Opis firmy – Atomic Atelier
Założycielami Atomic Atelier jest Jacek Jankowski i Joanna Więckowska. Misją firmy jest popularyzacja nauki wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez zabawę i ciekawe doświadczenia.
Do tej pory prowadzili zajęcia na uniwersytetach dziecięcych, także w ramach programu UNIKIDS. Ponadto warsztaty i pokazy odbywały się w szkołach i przedszkolach, gdzie z ich pomocą mali odkrywcy poznawali tajemnice przyrody. Mają również doświadczenie w pracy z młodzieżą niepełnosprawną. Brali udział w organizacji wydarzeń edukacyjnych na Politechnice Wrocławskiej (LabDay, SpaceDay) oraz w innych ośrodkach, między innymi z okazji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
Linki:
Witryna firmy
Więcej o gościach
Zdjęcia z pokazu w Polkowicach